Hemen Arayın

0507 677 57 06

Tepe Prime İş Merkezi C-Blok No:48

Çankaya/ANKARA

ANAL FİSTÜLDE LAZER


Anal Fistül Hastalığı

  Anal apselerin kronik halidirler. Anüsün içinden başlayan ve anüs çevresindeki deriye açılan bir ya da birden çok kanal söz konusudur. Genellikle iltihaplı bir akıntı mevcuttur. Bu akıntı iç çamaşırını kirletir ve kötü kokar. Fistüllerin bir kısmı apse boşaltılması sonrası gelişirken bir kısmında ise hasta bir apse geçirdiğinin farkında olmayabilir. Bu apse kendiliğinden bir delik açarak boşalmış sonra da fistül haline dönmüş olabilir.

Fistülün tek tedavisi ameliyattır. Ancak fistül ameliyatları belirli oranlarda dışkı ve gaz tutamama riskini de beraberlerinde getirirler. Bu nedenle  birçok ameliyat tekniği tanımlanmıştır.

Önemli olan nokta fistül cerrahisinin bu konuda deneyimli bir cerrah tarafından sürdürülmesi ve hastanın özelliklerine uygun yöntemin seçilmesidir. Günümüzde gelişmiş teknolojinin ürünü olan Lazer  yöntemi ile çok sayıda başarılı ameliyatı yapmaktayız. Lazer ile ameliyat sonrası ağrı, kanama gibi problemler olmamakta ve hastalarımız hemen normal hayata dönebilmektedir.