Hemen Arayın

0507 677 57 06

Tepe Prime İş Merkezi C-Blok No:48

Çankaya/ANKARA

MİDE BALONU


Mide Balonu ile Zayıflama

“OBEZİTE CERRAHİSİ İÇİN ERKEN AMA BİR ŞEYLER YAPMAK GEREK” DİYORSANIZ, MİDE BALONU TAM SİZE GÖRE OLABİLİR…”

Mide balonu obezitenin geçici tedavisinde kullanılan, endoskopik yolla yani ağız yoluyla mideye yerleştirilen silikondan üretilen tıbbi bir cihazdır. 6 ay süreyle midede kalabilen mide balonu, daha az gıdayla daha erken ve kolay doyma hissi oluşturmayı amaçlar. Obezite cerrahisi sınırının altında olup, diyete uyum sağlayamayan hastalarda, diyet porsiyonları ile doyum sağlayarak uyumu arttırır, ameliyattan çekinen veya ameliyatı yüksek riskli bulunan hastalarda, ortalama 20-25 kilo kaybı sağlayarak, beslenme alışkanlıklarının değiştirilmesine destek olur.

Mide Balonu Nasıl Yerleştirilir?

Balon, endoskopi yardımı ile ağız yoluyla yemek borusundan geçirilerek, endoskopik gözetim altında mide içine yerleştirilir. İşlem tamamen kansızdır ve hafif bir anestezi altında gerçekleştirilir. İşlem ortalama 10-15 dk. sürmektedir.

Kimlere, Niçin ve Ne Zaman Uygulanır? 
Balon, şişmanlığın geçici tedavisinde kullanılır. Şişmanlığa bağlı başka hastalık risklerini (Tip II diyabet, damar hastalıkları, eklem hastalıkları gibi..) önemli ölçüde azaltması açısından hastaya büyük yarar sağlar. Kilo kaybına ve kaybedilen kiloların korunmasına yardım eder. 
• Şişmanlık cerrahisi öncesinde, ameliyat olacak hastaların ameliyat öncesinde zayıflatılması cerrahi risklerin azaltılmasına yardımcı olur. 
• Balon çıkartıldıktan sonra şişman kişinin kilo kaybının bir diyet programıyla devam etmesi sağlanmalıdır. 
• Balon midenin içinde altı aydan fazla kalmamalıdır. 
• Gerekli sürenin sonunda balon mideden endoskopik olarak çıkartılır. 
• Bu yöntem, şişman kişinin altı ay içinde %20-25 civarında kilo kaybetmesini sağlar. Ayda en az 2-3, 6 ayda ise 15 kilo kaybı sağlanabilmektedir. Diyet ve egzersiz programlarının düzenli uygulanması ile 30-40 kiloya kadar kayıp beklenebilir. 
• Balon uygulanacak hastaların uyumlu kişiler olması, tedavinin başarılı olması bakımından önemli bir koşuldur. Hasta yeme alışkanlıklarını ve yaşam tarzını değiştirme konusunda istekli ve kararlı olmalıdır. 

Mide Balonu Uygulama 5dk Gerçek Çekim