Hemen Arayın

0507 677 57 06

Tepe Prime İş Merkezi C-Blok No:48

Çankaya/ANKARA

OBEZİTE CERRAHİSİ


OBEZİTE

Obezite ya da halk arasında bilinen adıyla aşırı şişmanlık, vücutta fazla miktarda yağ birikmesi ile ortaya çıkan bir sağlık sorunudur. Dünya Sağlık Örgütü tarafından, mutlaka tedavi edilmesi gereken hastalık olarak ifade edilen, ölüm nedenleri arasında tüm dünyada ilk sırada gösterilen şişmanlık hastalığıdır.

VÜCUT KİTLE İNDEKSİ (VKİ):

 Kilogram cinsinden vücut ağırlığının, metre cinsinden boyun karesine bölünmesi sonucu elde edilen rakamdır. Lütfen yandaki VÜCUT KİTLE İNDEKSİ HESAPLAMA düğmesini tıkladıktan sonra açılan pencerede önce boyunuzu sonra kilonuzu belirleyerek, VKİ sütunundaki değeri okuyun.

VÜCUT KİTLE İNDEKSİ (VKİ) 

✦ 25’e kadar NORMAL                  

✦ 25’ten 30’a kadar KİLOLU

✦ 30-40 arası OBEZ

✦ 40’ın üstü AŞIRI OBEZ 

OBEZİTENİN CERRAHİ TEDAVİSİ

Obezite cerrahisi beden kitle indeksi 35 ve üzeri olan, uzman denetiminde tıbbi beslenme, egzersiz ve medikal tedavi gibi yöntemlerle zayıflayamayan hastalara önerilmektedir. Bunun yanında beden kitle indeksi 30 üzerinde olan, yüksek tansiyon, diyabet, uyku apnesi gibi hastanın yaşam kalitesini ve süresini etkileyen hastalara önerilmektedir. Hangi ameliyatın uygun olduğu çeşitli muayene ve tetkikler sonucunda belirlenir. 

Zayıflama ameliyatlarının hedefi; ideal ağırlığın üstünde kalan kiloların yarıdan fazlasının iki yıl içerisinde kaybedilmesidir, fakat birçok hastamız 6 ay gibi bir sürede ideal kilosuna ulaşmaktadır.

Uyguladığım Yöntemler;

  • • Gastrik Sleeve (Tüp Mide)
  • • Gastrik By-Pass 
  • • Mide Balonu Uygulaması

Obezite Kaderiniz Olmasın, Şişmanlık Tedavisinde Yalnız Değilsiniz.