• Op.Dr.Bilgehan Cagdas Sonbahar

Ankara'da En iyi Tüp Mide Ameliyatı Yapan Doktorlar

En son güncellendiği tarih: 5 Ağu 2019

Günümüzde en çok uygulanan obezite cerrahisi girişimi tüp mide ameliyatıdır ve yaygın olarak "mide küçültme ameliyatı" olarak bilinir.

Tüp mide ameliyatında mide, adeta muz gibi ince uzun bir tüpe çevriliyor. Laparoskopik olarak yani kapalı ameliyat yöntemiyle midenin yüzde 80'ini kesip çıkarılıyor. Böylece midenin gıda alımı kısıtlanıyor. Midenin iştah hormonu salgılanan bölgesi çıkartıldığı için hastanın iştahı azalıyor. Ayrıca henüz kilo kaybı bile olmadan insülin direnci kırılmış oluyor. Diyabet pankreastaki insülin rezervine bağlı olarak çok ciddi iyileşme gösteriyor.


En iyi Tüp mide ameliyatı yapan doktor, en tecrübeli tüp mide doktoru,tüp mide ameliyatı 2019 fiyatları, sgk katkılı tüp mide ameliyatı, Ankara'da en güvenli mide küçültme ameliyatı gibi sorularınız için bizimle 05076775706 dan iletişim kurabilirsiniz, asistanlarımız detaylı bilgi verecektir.


746 görüntüleme0 yorum

Op.Dr.Bilgehan Çağdaş Sonbahar obezite nin cerrahi tedavisinde, tüp mide ameliyatı ve mide balonu ile zayıflama konusunda oldukça tecrübelidir, aynı zamanda reflü hastalığının cerrahi tedavisinde tecrübe sahibidir, ameliyatlarını Ankara'da yapmaktadır.                                                                                       

                                                                                                                   YASAL UYARI

Bu site, genel cerrahi uzmanlık alanını ilgilendiren konularda, sağlıkçı olmayanlara yönelik genel bilgilendirme amacı taşıyan özet metinler içerir.Yazılar,tıbbi terimlerin kullanımından özellikle kaçınılarak mümkün olduğunca anlaşılır gündelik bir dille kaleme alınmıştır.Eğitim materyali olarak kullanımı önerilmez.Sitede yer alan metinler, tıbbi tanı ve tedavi niteliği taşımaz.Bilgilendirme metinlerine dayanılarak yapılacak uygulamalardan site sorumlu tutulamaz.Her hakkı saklıdır.