• Op.Dr.Bilgehan Cagdas Sonbahar

Ankara Mide Botoksu Merkezi ile Kolay Kilo Verin

Mide botoksu nedir?

Mideye Botilinum toksin (botoks) uygulanması endoskopik olarak midenin belirli bölgelerine Botilinum toksini enjekte edilmesi esasına dayanan nispeten yeni bir kilo verme yöntemidir. Bu yöntemde mide kaslarının kasılması sınırlandırılarak mide boşalma süresi gecikir ve hastada iştah kaybı oluşur; böylece kilo kaybı sağlanmış olur.


Mide botoksu işlemi ne kadar sürer, hastanede yatmak gerekli midiri?

Mide botoksu bir obezite ameliyatı değildir.

Tamamen endoskopik olarak ağızdan girilerek yapılan bir işlemdir.

Kesi yoktur.

İşlem ortalama 10 dakika sürer.

Hastalar, işlem esnasında anestezi hekimi eşliğinde uyutulur.

Hastanede yatmak gerekli değildir.

İşlem sonrası genellikle 1 saatlik müşahede yeterlidir.

Mide botoksu uygulaması sonrası yaklaşık 3 gün içerisinde iştah da azalma ve iştah kontrolünde kontrol sağlanır.


Mide botoksu midede kalıcı hasar oluşturur mu?

Mide botoksunda kullanılan ilacın tüm etkisinin 4-6 ay içinde vücuttan tamamen silindiği bilinmektedir. Bu nedenle kalıcı bir hasar oluşturma ihtimali yoktur.


Mide botoksunun etkisi ne zaman başlar?

Mide botoksu uygulandıktan 2-3 gün sonra açlık hissi azalmaya başlar. 7. günde etki maximum seviyeye çıkar, 2 haftadan sonra kilo verme görülmeye başlanır. Hedeflenen 10-15 kilo verilir.


Mide botoksu 2019 fiyatları,mide botoksu işlemi, mide botoksu uygulama,ankarada mide botoksu, mide botoksu ile zayıflama için bizi telefonla arayınız.


26 görüntüleme0 yorum

Op.Dr.Bilgehan Çağdaş Sonbahar obezite nin cerrahi tedavisinde, tüp mide ameliyatı ve mide balonu ile zayıflama konusunda oldukça tecrübelidir, aynı zamanda reflü hastalığının cerrahi tedavisinde tecrübe sahibidir, ameliyatlarını Ankara'da yapmaktadır.                                                                                       

                                                                                                                   YASAL UYARI

Bu site, genel cerrahi uzmanlık alanını ilgilendiren konularda, sağlıkçı olmayanlara yönelik genel bilgilendirme amacı taşıyan özet metinler içerir.Yazılar,tıbbi terimlerin kullanımından özellikle kaçınılarak mümkün olduğunca anlaşılır gündelik bir dille kaleme alınmıştır.Eğitim materyali olarak kullanımı önerilmez.Sitede yer alan metinler, tıbbi tanı ve tedavi niteliği taşımaz.Bilgilendirme metinlerine dayanılarak yapılacak uygulamalardan site sorumlu tutulamaz.Her hakkı saklıdır.