• Op.Dr.Bilgehan Cagdas Sonbahar

Tüp Mide Ameliyatını Kimlere Yapalım - Ankara- Op.Dr.Bilgehan Sonbahar

Tüp mide ameliyatı olabilmek için öncelikle kişinin daha önceden bir uzman kontrolünde diyet ve düzenli beslenme programlarına katılıp buna rağmen kilo verememiş veya verdiyse bile kısa sürede geri almiş olmasi gerekmektedir bunun dişinda en önemli kriter vücut kitle indeksinin 35'in üzerinde olması ve şeker, hipertansiyon, uyku apnesi gibi hastalıkların eşlik etmesi veya vücut kitle indeksinin 40'ın üzerinde olması gerekiyor.


Her aşırı kilolu kişi obezite olarak tanımlanmıyor. Obezite, kişinin sağlığını bozacak oranda vücutta aşırı yağˆ birikimi olarak tanımlanır. Ayrıca aşırı kilolu olmanın yanı sıra, aşırı kilo nedeniyle başka sağlık sorunlarının da yaşanıyor olması gerekir. Örneğin obezite ve diyabet hastalıklarının bir arada görüldüğü durumlarda, damar hastalığına bağlı olarak ortaya çıkan kalp krizi ani ölümlere yol açabilmektedir. Bu gibi vakalarda obezite ameliyatı ile şeker hastalığı tedavisinin bir arada yapılması gerekir. Obezite tedavisinin ardından şeker hastalığında %80, tansiyon hastalığında ise %70 oranında iyileşme sağlanabilmektedir."

ankara tüp mide ameliyatı olanlar, mide küçültme ameliyatı ankara fiyatları, mide küçültme ameliyatı ankara devlet hastanesi, ankara tüp mide ameliyatı tavsiye, tüp mide ameliyatı fiyatı 2019, tüp mide ameliyatı ekşi,mide küçültme ameliyatı fiyatları 2019,tüp mide ameliyatı fiyatı 201872 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör