Hemen Arayın

0507 677 57 06

Tepe Prime İş Merkezi C-Blok No:48

Çankaya/ANKARA

3 Eylül 2022


Bu yorumu, benim gibi ikilemde kalan insanlar için yol gösterici olabileceği ümidi ile yazıyorum.
7 senedir obeziteden muzdariptim. Hayatımı ne kadar zorlasa da ameliyat olma kararı çok büyük ve zor bir karar gibi geliyordu.
Bıçak kemiğe dayandığında, araştırmaya başladım. Bilgehan Hoca’ya denk geldim. Hakkında güzel şeyler okuyunca cesaretimi topladım ve randevu aldım. Tereddütle gittiğim randevudan, çok rahat ve ümitli çıktım. Bilgehan Hoca’nın hem çok güzel bir enerjisi hem de harika bir hekimliği var. Her şeyi en ince detayına kadar soluksuz anlattı. Ve ben bu ameliyatı olacağım diyerek çıktım muayenehanesinden.
Ameliyat öncesi tüm tetkiklerim titizlikle ve konforla yapıldı. Bilgehan Hoca’nın yardımcılarından Samet Bey çok güzel ilgilendi. Endoskopiniz bile o kadar özenerek yapılıyor ki, güveniniz perçinleniyor. Sonrasında ameliyat günü geldi. Girdim çıktım, ilk gün hafif ikinci gün çok hafif ağrım vardı ama üçüncü gün, dren takılı olmasa, ziyarete gelmiş hasta yakını kadar iyi hissediyordum. Ağrılarınız için zaten ağrı kesicilerle hemen araya giriyorlar ve yaşanabilecek en ufak pürüz ya da soruda hemen Bilgehan Hoca ilgileniyor. Sonrasında midemi gördüm, en az klinik hekimliği kadar, cerrahi becerileri de çok çok iyi birine ameliyat olduğumu anladım. Midemi, ilkokulda, sınıfta karaciğerini söküp, top oynayıp geri taktığımız maketlerdeki mide gibi, anatomi atlaslarındaki gibi, mükemmel bir şekilde çıkarmıştı 🙂
Neyse sonra taburcu olmadan önce, kaçak riskine karsı tüm testleriniz yapılıyor, sağlamlığınızdan emin olununca, taburcu ediliyorsunuz. Birinci hafta kontrole çağırılıyorsunuz, her hafta yeni şeyler yemeye başlıyorsunuz, bizzat Bilgehan Hoca’nın kendisi de diyetisyeniniz de her şeyi son derece detaylı anlatıyor. İstediğinizi sorabiliyorsunuz, yalnız kalmıyorsunuz hiç.