Hemen Arayın

0507 677 57 06

Tepe Prime İş Merkezi C-Blok No:48

Çankaya/ANKARA

Tüp Mide Ameliyatı Sonrasında Ne Zaman Spora Başlamalıyım?


Tüm okuyucularıma,hastalarima merhabalar, evet ameliyatınızı oldunuz, 3 gece hastanede yattınız sonra taburcu oldunuz:) Zayıflamanız çoktan başladı, tıkır tıkır kilo veriyorsunuz, iştahınızda yok çünkü Ghrelin salgılanan midenin en önemli kısmı olan fundus bölümünüde tamamen çıkardık herşey çok güzel 🙂 Fakat bu güzelliklerin devam etmesi için kilo veriminin hızlı ve sağlıklı olması için,sarkmaların olmaması için spor yapmamız gerekiyor. Peki Nasıl spor yapalım?

Sevgili hastalarım ben ameliyattan sonraki ilk 20 gün hiç spor önermiyorum sadece günlük aktiviteyi öneriyorum, dışarı çıkın, parka ,markete, avm ye gidin evdeki normal günlük hayatınızı sürdürün yeterli, 20. günden sonra 3.aya kadar günde 30dk yürüyüş istiyorum, mutlaka hergün 30dk yürüyüş yapmalısınız, bu şekilde hem kas kütleniz artacak hem metabolizmanız hizlanacak hemde kilo veriminiz aynı hızda devam edecektir. 3.aydan sonra da aktif spor istiyorum yani pilates-fitness-yüzme-koşma-basketbol-voleybol-tenis ne olursa ister evde kendiniz yapın ister spor salonuna gidin ama haftada 3 gün 50dk aktif spor yapmanızı öneriyorum.

Ankara’da Tüp Mide Ameliyatı olmak için araştıran, öncesinde bilgi almak isteyen, başka merkezlerde ameliyat olup ne yapacağını bilemeyen hastalarımız her konuda bize 05076775706 telefon numarasından ulaşıp danışabilir.