Hemen Arayın

0507 677 57 06

Tepe Prime İş Merkezi C-Blok No:48

Çankaya/ANKARA

Ankara Mide B.Enjeksiyonu Merkezi ile Kolay Kilo Verin


Mide B.Enjeksiyonu nedir?

Mideye Botilinum toksin (Mide B.Enjeksiyonu) uygulanması endoskopik olarak midenin belirli bölgelerine Botilinum toksini enjekte edilmesi esasına dayanan nispeten yeni bir kilo verme yöntemidir. Bu yöntemde mide kaslarının kasılması sınırlandırılarak mide boşalma süresi gecikir ve hastada iştah kaybı oluşur; böylece kilo kaybı sağlanmış olur.

Mide B.Enjeksiyonu işlemi ne kadar sürer, hastanede yatmak gerekli midir?

Mide B.Enjeksiyonu bir obezite ameliyatı değildir. Tamamen endoskopik olarak ağızdan girilerek yapılan bir işlemdir. Kesi yoktur. İşlem ortalama 10 dakika sürer. Hastalar, işlem esnasında anestezi hekimi eşliğinde uyutulur. Hastanede yatmak gerekli değildir. İşlem sonrası genellikle 1 saatlik müşahede yeterlidir. Mide B.Enjeksiyonu uygulaması sonrası yaklaşık 3 gün içerisinde iştah da azalma ve iştah kontrolünde kontrol sağlanır.

Mide B.Enjeksiyonu midede kalıcı hasar oluşturur mu?

Mide B.Enjeksiyonu kullanılan ilacın tüm etkisinin 4-6 ay içinde vücuttan tamamen silindiği bilinmektedir. Bu nedenle kalıcı bir hasar oluşturma ihtimali yoktur.

Mide B.Enjeksiyonunun etkisi ne zaman başlar?

Mide B.Enjeksiyonu uygulandıktan 2-3 gün sonra açlık hissi azalmaya başlar. 7. günde etki maximum seviyeye çıkar, 2 haftadan sonra kilo verme görülmeye başlanır. Hedeflenen 10-15 kilo verilir.

Mide B.Enjeksiyonu 2019 fiyatları, Mide B.Enjeksiyonu işlemi, Mide B.Enjeksiyonu uygulama, ankarada Mide B.Enjeksiyonu, Mide B.Enjeksiyonu ile zayıflama için bizi telefonla arayınız.